Grafický program zdarma

Hezký den všem!

Je to přesně měsíc, co jsem měl za úkol zveřejnit další článek, jenže když se podíváte do kalendáře zjistíte, že zrovna 20. října jsem měl svátek. Slavil jsem tak důkladně, že na zveřejnění tohoto článku už nedošlo. Dnes má svátek Nikola, moje přítelkyně se naštěstí jmenuje Viola a ta má svátek v květnu, tak mi nic nebrání tomu věnovat se zase vám.

Crello - umí hezkou grafiku a umí ji zdarma

Budu stručný a tentokrát se zaměřím hlavně na ty z vás, kteří nemají k dispozici grafický program, nechce se vám utrácet za grafika, ale zároveň víte, že Microsoft Word nebo nedej bože Power point vás při návrhu letáku nespasí. Objevili jsme pro vás program, který je ZDARMA, umí vytvořit dokumenty v tiskové kvalitě a nabízí také spoustu hezkých šablon, pokud zrovna hledáte INSPIRACI.

Program se jmenuje CRELLO. Není ani nutné ho stahovat, stačí si zajít na stránku www.crello.com. Jako první vás bude asi zajímat jazyk programu – angličtina je základ, pro zkušené lingvisty je k dispozici ale také ruština, němčina, francouzština, španělština, italština a mnoho dalších. Češtinu program nemá, kompenzací je ale velká intuitivnost programu.

Jak na Crello?

Nejprve si rozmyslete, co chcete v programu vytvořit. V nabídce je 40 různých formátů, přes hlavičky blogů, instagramové posty až po to, co zajímá nás – letáky, pohlednice, plakáty, pozvánky či vizitky.

Vyberte si formát a pak už nic nebrání tomu nahrát si vlastní fotky nebo použít bohatou nabídku předvolených fotek, dokonce řazených sezónně, takže už vám neunikne žádná vhodná fotka pro vaši halloweenskou pozvánku. K tomu si můžete vybrat předvolený formát textu (je libo pečeť, cedulku či razítko, to vše Crello umí). No musíte to vyzkoušet sami, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Spadávku neumí

Hotový produkt vygenerujete do pdf o tiskové kvalitě a zašlete své tiskárně do tisku. Snad jedinou nevýhodou je to, že program neumí spadávku, tak na to myslete a nedávejte nic důležitého k okrajům, při nastavování formátu zvolte formát o 6 mm větší po šířce i délce a tiskárnu na tento fakt upozorněte.

Přeji snadné a originální tvoření vašich PF, kalendářů a fotoknih na Vánoce!