Den otevřených dveří - tiskárna plná novinek

Ajajaj! Já prošvihl sepsání srpnové novinky! Šéf si toho podle všeho zatím nevšiml, tak snad to tak zůstane i nadále. Na konci prázdnin u nás v tiskárně nestíhalo vedení, knihárna ani my v tisku, protože jsme všichni připravovali Den otevřených dveří. Ale stálo to za to, akce se povedla, lidem se líbila a odcházeli odsud s novými informacemi o světě tisku a knihařského zpracování. Trochu vám teď přiblížím, co všechno se zde dělo.

Den otevřených dveří v tiskárně

Den otevřených dveří se konal 4. a 5. září, dopoledne jsme prováděli naše stávající klienty, odpoledne širokou veřejnost. Oba bloky byly rozděleny do čtyř částí.

Novinky v tiskárně

Nejprve mí nadřízení všechny uvítali, představili jim novinky z tiskárny (máme novýho obchoďáka, pořídili jsme nový čtyřbarvový tiskový stroj Heidelberg, zrekonstruovali budovu a připravili úplně nové propagační materiály). Součástí úvodního slova bylo také představení našeho zbrusu nového kalendáře (pár dní předtím teprve vyjel z ofsetové mašiny, kovářova kobyla, však to známe všichni …), který nese jméno Šumperk jinak 2019. Je plný mladých šumperských tváří, které baví tady ve městě žít a vidí zde i svou budoucnost. Tak si teď říkám, proč jeden měsíc neobsadili i mojí fotkou, když splňuji všechna kritéria. No pojďme dále. Kalendář jsme pokřtili a už nyní se ukazuje, že jsme mu tím popřáli hodně zájmu. Ke zhlédnutí je i na těchto webových stránkách a já ho tedy určitě pořídím rodině jako vánoční dárek. Tak také neváhejte.

Ofsetová a digitální tiskárna, knihárna

Následoval výklad šéfa, pana Kotinského, který zájemcům vysvětlil vše o ofsetovém a digitálním tisku. Jak nachystat správně data, jak velký je problém, když tomu tak není. Co si umíme opravit sami a co je nutné vrátit klientovi. Jak funguje ofsetová tiskárna a jak digitální tisk. Jaké jsou různé typy vazeb (V1, V2, V4 a V8), co je falcování a co lamino.

Vernisáž trochu jinak

Součástí akce byla také vernisáž fotografa Jiřího Adama (toho samého, co spolupracoval na kalendáři). Vernisáž se konala přímo ve skladu papíru, musím říct, že to vypadalo dobře. U každé fotky byl QR kód, po jeho načtení se v mobilu každého návštěvníka spustil osobní komentář fotografa k dané fotce.

Na závěr jsme se všichni občerstvili dobrým místním pivem (prý to byla řízená degustace přímo od sládka, já ale přišel, až jsem měl padla a jeho výklad bohužel prošvihnul), kávou z místní pražírny a domácím občerstvením.

Doufám, že se podobných akcí bude u nás dělat víc, byla to příjemná změna a hlavně bylo fajn vidět, kolik lidí má o tisk zájem!